Montag, 21. Oktober 2013

18-Year-old Januzaj highest paid in the world?

Mesfushori Adnan Januzajështë futbollisti i ri që ka kontratën më të shtrenjtë në historinë e United. Edhe pse zyrtarisht nuk ka një shifër për shumën e parave që do të përfitojë 18-vjeçari, Sunday People raporton se paga bazë e tij thuhet të jetë 70 mijëeuro në javë ndërsa poashtu do të marrë plus edhe 6 milioneuro që ka pranuar të nënshkruajë kontratën të cilët do t’i dhurohen në pagë javore nga 25 mijë euro javë për pesë vite. Kjo kontratë e bën shqiptarin të tejkalojë shifrat që janëpaguar në të kaluarën për Cristiano Ronaldon e Wayne Rooneyn si futbollistë të rinj, si edhe përfitimet e tij janë shumë më të mëdha në raport me futbollistët e rinj aktualë, si Danny Welbeck, Chris Smalling, Phil Jones dhe Tom Cleverley.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen